Metody darmowej promocji w Internecie

Kiedy zaczynamy działać w Internecie, oraz naszym planem jest zarabianie pieniędzy w sieci, musimy się promować, aby się skalować. Jednak pytanie brzmi „Trzeba na początku wydawać pieniądze, aby się wypromować?”
Odpowiedź jest następująca [b]Nie[/b]
Istnieją sposoby, aby dotrzeć do szerszego grona bez wydawania pieniędzy na reklamę, jakie?

Autorytet

Budowanie autorytetu, jest istotną sprawą, kiedy chcemy zacząć biznes online, budowanie zaufania pomoże nam w sprzedaży swoich produktów lub usług, warto założyć bloga lub wejść na rynek z produktem wstępnym jakim jest ebook, dlaczego?
Kiedy wejdziemy na rynek z ebookiem i on będzie świetny, tak naprawdę będziemy mieli wymarzony start biznesu online, możemy także zacząć prowadzić bloga, jednak ten proces jest czasochłonny, aczkolwiek warty tego, ponieważ z bloga możemy zarabiać równie duże pieniądze jak z ebooka.
Poprzez autorytet, możemy również zarabiać przez promowanie kogoś produktów i tutaj jest promocja za promocję, my promujemy kogoś, a ten ktoś promuje nas.

Rozwijanie Social Mediów

Rozwijanie takich Social mediów jak Instagram lub Facebook to bardzo dobry pomysł na promocję swojej działalności, na Facebooku możemy założyć FanPage i tam gromadzić naszych klientów czy osoby zainteresowane naszą osobą i działalnością. Na Instagramie możemy robić transmisję na żywo i tam budować relacje z naszymi obserwatorami, lub pokazywać nasze życie zza kulis poprzez InstaStories.

Optymalizacja pod kątem SEO

Kiedy prowadzimy przykładowo bloga, warto optymalizować właśnie naszego bloga pod kątem SEO, dlaczego warto? Ponieważ wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że artykuły z naszego bloga będą częściej klikane przez Internautów, oznaczenia, zdjęcia, linki, optymalizacja pod telefony to kilka z rzeczy o które musimy zadbać aby nasz blog był często odwiedzany.

Kiedy założymy sobie, że chcemy wejść a rynek i naszym produktem wejściowym będzie ebook, najważniejsze nie jest to, by cały koszt ze sprzedaży ebooka trafił do nas, tylko to abyśmy dotarli do dużej ilości ludzi, a jak to zrobić?

Promocja ebooka w wydawnictwie

Możemy stworzyć ebooka, a także wydać go w jakimś wydawnictwie, dużą wadą jest to, że nie zarobimy 100% z ebooka tylko zazwyczaj 50% jednak dotrzemy do dużej ilości nowych klientów, z plusów takiego wydania ebooka jest to, że nie musimy się martwić podatkami i innymi problemami. Wydawnictwo bardzo nas wypromuje, dlatego warto napisać dobrego ebooka i wydać go w wydawnictwie.

Zobacz również:
e-commerce manager
performance marketing
specjalista sem
audyt Google Ads
Polecamy artykuły Performance Marketingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content